Печінковий паштет з чорносливом

Інгредієнти
м'ясо куряче (варене)
200 г
морква (варена)
1 шт.
цибуля ріпчаста (варена)
1 шт.
печінка
300 г
яйця курячі
2 шт.
молоко
100 г
булочки (сухі)
1 шт.
чорнослив
50 г
сухарі мелені
масло вершкове
сіль
перець чорний мелений
Розраховано на 8 порцій

Приготування:Для початку скажу, що мала готового. Коли варила бульйон у мене залишилась куряча лапка і кавалок білого м'яса, а ще — морквина і цибулина з якими варився бульйон. Я то все дістала, м'ясо обібрала від кісток (разом зі шкірками). Кілька днів тому пекла свинину з чорносливом та морквою. М'ясо пеклось на моркві, аби не прилипнуло. Поміж морквою був чорнослив. Словом, під час готування то все гарно протушкувалось в жиру і мені нічого не лишалось, як збити то блендером в однорідний ароматний соус. Вийшло десь 5 столових ложок. В цьому соусі я пекла печінку. Ще була суха булка, яку я розмочила в молоці. Ну ніби з цим все.
Спочатку готуємо печінку (брала свинячу). В ємність покласти печінку, залити водою і поставити в духовку розігріту до 150 градусів на 25 хвилин. До печінки покласти кілька горошин духмяного перцю і корінець петрушки. Потім печінку дістати, змазати соусом з моркви та чорносливу, покласти в ємність для запікання з кришкою, попередньо вливши туди 2 столові ложки олії і 100 мл води, закрити і ще тримати в духовці 15-29 хвилин.
Молоко підігріти і залити ним сухарі. М'ясо, моркву, цибулю і печінку перемолоти на м'ясорубці. Печінку мелемо з залишками соусу. Додаємо булку з молоком, яйця, солимо, перчимо та добре вимішуємо. Можна додати трохи вареного сала чи бочка ( не мала ні одного, ні другого).
Печінковий паштет з чорносливом
Форму змазати маслом і посипати сухарями. Можна додати кунжуту. Половину паштету викласти у форму, поверх — порізаний чорнослив. За допомогою виделки чи ножа «втопити» кожен шматочок в паштеті.

Зверху викласти решту паштету і поставити в розігріту до 180-190 градусів духовку на 35-40 хв. (залежно від висоти паштету). Готовий паштет «викинути» з форми догори дном на тарілку і дати постояти хоча б 2-3 години.

А тоді — декоруйте та насолоджуйтесь смаком. Смачно в поєднанні з солодкавим журавлиновим (клюквенним) соусом. Виразний аромат чорносливу добре пасує до печінки.

Link

Комментариев нет:

Отправить комментарий